berita

Anugerah Blokbuster : Senarai Finalis Layak Ke Peringkat Akhir

September 21st, 2012 | by Ai
Shout Out!

Buat julung kalinya, Penerbit Filem Malaysia (PFM) telah menganjurkan sebuah anugerah yang memberikan keputusan seratus-peratus ditangan peminat sebagai juri.

Anugerah Blokbuster dianjurkan bertujuan untuk mengiktiraf kesemua bakat-bakat yang ada dan apa yang paling penting, tiada isu keputusan berat sebelah akan timbul kerana anda sendiri yang akan menentukan siapa yang layak menang.

Untuk mengetahui lebih lanjut bagaimana untuk mengundi artis-artis pilihan anda menerusi Online dan SMS, sila layari website rasmi di www.anugerahblokbuster.com.my.

Peringkat kedua undian Anugerah Blokbuster kini sudah bermula! 10 calon tertinggi bagi setiap kategori hasil dari undian anda sebelum ini secara rasmi telah disenaraikan disini. Untuk undian peringkat kedua, anda boleh melakukan undian secara SMS dan secara ONLINE bermula pada 19 September 2012, jam 12 tengahari sehingga 6 Oktober 2012, jam 6 petang.

Untuk menentukan pemenang bagi setiap ketegori, undian akan dikira berdasarkan 50% undian secara ONLINE dan 50% lagi undian secara SMS. Semua keputusan undian bagi setiap ketegori akan diumumkan pada Malam Kemuncak Anugerah Blokbuster yang akan bersiaran langsung pada 6 Oktober 2012, jam 9 malam, eksklusif di Astro Ria. Untuk maklumat lanjut layari www.anugerahblokbuster.com.my.

Akhirnya, selepas undian fasa pertama secara online iaitu bermula 3 September sehingga 18 September tamat, kesemua finalis bagi setiap kategori telahpun diumumkan. Dibawah adalah senarai bagi finalis-finalis untuk setiap kategori.

ANUGERAH FILEM TERHEBAT

1  Ombak Rindu
2  KL Gangster
3  Hikayat Merong Mahawangsa
4  Hantu Bonceng
5  Sekali Lagi
6  Karak
7  Bini-Biniku Gangster
8  Cun
9  Nur Kasih The Movie
10  Papa I Love You

ANUGERAH TUAN DIREKTOR TERHEBAT

1  Syamsul Yusof (Kl Gangster)
2 Yusry Abdul Halim (Hikayat Merong Mahawangsa)
3 Fracis Foo, Kabir Bhatia & Mira Mustaffa
4 Yusry Abdul Halim (Karak)
5 Ahmad Idham Ahmad Nadzri (Hantu Bonceng)
6 Osman Ali (Ombak Rindu)
7 Syamsul Yusof (Khurafat)
8 Afdlin Shauki
9 Hashim Rejab (Sekali Lagi)
10 Syamsul Yusof (Aku Bukan Tomboy)

ANUGERAH DIREKTOR BARU TERHEBAT

1 Ernie Chen
2 Woo Ming Jin
3 M.Suurya (Sumpahan Puaka)
4 Jeffrey Chiang

ANUGERAH FILEM AKSI TERHEBAT

1  Hikayat Merong Mahawangsa
2  KL Gangster
3  Kongsi
4  Karak
5  Songlap
6  Senario The Movie Ops Pocot
7  Klip 3GP

ANUGERAH FILEM KELAKAR TERHEBAT

1  Bini-Biniku Gangster
2  Hantu Bonceng
3  Sekali Lagi
4  Raya Tak Jadi
5  Aku Bukan Tomboy
6  Suatu Malam Kubur Berasap
7  Senario The Movie Ops Pocot
8  Alamak Toyol
9  Kembar Siang
10 Karipap-Karipap Cinta

ANUGERAH FILEM TAKUT TERHEBAT

1  Khurafat
2  Flat 3A
3  Senjakala
4  Sini Ada Hantu
5  Suatu Malam Kubur Berasap
6  Penunggu Istana
7  Seru
8  Sumpahan Puaka
9  Rasuk
10 Di Larang Masuk

ANUGERAH DRAMA MUZIKAL TERHEBAT

1  Sekali Lagi
2  Nur Kasih The Movie
3  Papa I Love You
4  3,2,1 Cinta
5  Apa Tengok-Tengok

ANUGERAH HERO TERHEBAT

1  Zizan Razak
2  Aaron Aziz (Ombak Rindu)
3  Aaron Aziz (KL Gangster)
4  Johan Raja Lawak
5  Shahir
6  Shaheizy Sam (Bini -Bini Ku Gangster)
7  Remy Ishak (Nur Kasih The Movie)
8  Shaheizy Sam (Sekali Lagi)
9  Syamsul Yusof
10 Sharnaaz Ahmad

ANUGERAH HEROIN TERHEBAT

1  Yana Samsudin
2  Lisa Surihani (Sekali Lagi)
3  Scha Al Yahya
4  Lisa Surihani (Papa I Love You)
5  Maya Karin (Ombak Rindu)
6  Tiz Zaqyah
7  Juliana Evans
8  Maya Karin (CUN)
9  Diana Amir (3,2,1 Cinta)
10 Intan Ladyana (Kembar Siang)

ANUGERAH WATAK PENYANGAK TERHEBAT

1  Khir Rahman
2  Jehan Miskin (Cun)
3  Afdlin Shauki (Misteri Jalan Lama)
4  Ning Baizura (Cun)
5  Hasnul Rahmat
6  Rashidi Ishak
7  Dewa Sapri
8  Fikri Bakar
9  Namron (Misteri Jalan Lama)
10 Esma Daniel

ANUGERAH LAGU FILEM TERHEBAT

1  Ombak Rindu
2  Sedetik Lebih
3  Ku Syok Kat Dia
4  Nur Kasih
5  Kerek
6  Cun Selalu
7  Menjelang Aidilfitri
8  Psiko (Klip 3GP)
9  Hanya
10 Jelita

ANUGERAH HERO BARU TERHEBAT

1  Shahir
2  Syafie Naswip
3  Angah Raja Lawak
4  Taiyuddin Bakar
5  Zalif Sidek
6  Tengku Iedil Putra
7  Adey Syafrien
8  Sabhi Saddi
9  Azlee Khaii
10 Azlee Jaafar

ANUGERAH HEROIN BARU TERHEBAT

1  Mia Sara Nasuha
2  Nadiya Nisa
3  Tasha Shilla (Ratu The Movie)
4  Shera Aiyob (Karak)
5  Sara Ali (Nur Kasih The Movie)
6  Kilafairy (Karak)
7  Jazzy Rashid (Ratu The Movie)
8  Adeline Tsen
9  Mimie One Nation Emcee
10  Sara Ali (Penunggu Istana)

Anda boleh undi siapakah yang layak menang dengan memasuki pautan disini sekarang, Astro Gempak.